Piotr Owczarek

adwokat

Wspólnik i założyciel kancelarii CGO Legal Chajdas, Gawlak, Owczarek sp. k. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze zagranicznych i krajowych podmiotów gospodarczych, zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

O mnie

Witam Cię na łamach mojego bloga, poświęconego prawnym aspektom prowadzenia działalności gospodarczej.

Nazywam się Piotr Owczarek, jestem adwokatem, założycielem i partnerem w kancelarii CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k.

Oprócz pracy zawodowej część swojego czasu poświęcam również pracy naukowej, przygotowując rozprawę doktorską w Katedrze Prawa Podatkowego WPiA Uniwersytu Łódzkiego. W przeszłości odbyłem studia w ramach stypendium na Uniwersytecie w Kolonii oraz w ramach dwuletniej, podyplomowej szkoły prawa amerykańskiego, prowadzonej przez wykładowców z Uniwersytetu w Michigan.

Odbyłem też liczne staże zawodowe, w tym w Departamencie Prawa Europejskiego i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Sprawiedliwości RP oraz jednej z największych polskich kancelarii prawnych – Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak w Warszawie.

Moje doświadczenie

Posiadam wieloletnie doświadczenie w obsłudze zagranicznych i krajowych podmiotów gospodarczych, zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego.

Doradzałem przy największych infrastrukturalnych inwestycjach w woj. łódzkim, a także negocjowałem umowy i następnie pilotowałem projekty polskich przedsiębiorców na rynkach europejskich, Ameryki Północnej oraz w Afryce i Azji.

Reprezentuję Klientów w procesach restrukturyzacyjnych oraz sporach korporacyjnych i sądowych.

Specjalizuję się w prawie spółek, prawie podatkowym oraz prawie zobowiązań, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki umów handlowych w obrocie międzynarodowym, gdzie wykorzystuję znajomość języka angielskiego i niemieckiego.

Zapraszam Cię do bezpośredniego kontaktu pod adresem piotr.owczarek@cgolegal.pl, a także osobiście w jednym z naszych biur: w Łodzi lub w Warszawie.

***